Ekonomi

Dyne Therapeutics Inc. Klinik Deneme Haberlerinin Ardından Hisseler Yükseldi

Dyne Therapeutics’in (DYN) hisse fiyatı, miyotonik distrofi tip 1 (DM1) hastaları için devam eden Faz 1/2 ACHIEVE DYNE-101 çalışmasından ve Duchenne musküler distrofi (DMD) hastaları için devam eden Faz 1/2 DELIVER DYNE-251 çalışmasından elde edilen cesaret verici klinik sonuçların açıklanmasının ardından, piyasa açılmadan önce %8’in üzerinde artış gösterdi.

Şu anda DYN hisseleri %8,7 artış göstererek 30,09 $ değerinde ve bu yılki %100’den fazla artışına katkıda bulunuyor.

Şirket, her iki çalışmadan elde edilen son bulguların, güvenliği gösteren profillerin yanı sıra, önemli hastalık göstergeleri üzerinde önemli bir etki ve çeşitli fiziksel işlev ölçümlerinde iyileşmeler gösterdiğini bildirdi.

“Bu bulgular, bu terapötik adayların kendi sınıflarında en etkili olma potansiyeline sahip olduğunu ve DM1 ve DMD bakımını dönüştürme olasılığını doğruladığını göstermektedir. Ayrıca FORCE platformunun diğer nadir kas hastalıklarının üstesinden gelebilme kapasitesini de ortaya koymaktadır.” dedi Dyne Başkanı ve CEO’su John Cox.

Dyne’ın Baş Tıbbi Sorumlusu Wildon Farwell, şirketin kapsamlı klinik öncesi araştırmalarının klinik ortamlarda umut vaat ettiğini ve hem DYNE-101 hem de DYNE-251’in güvenlik ve etkinlik gösterdiğini belirtti.

Farwell, “ACHIEVE çalışmasında, DYNE-101 ile tedavi, kas gücünde, fiziksel işlevde ve kendi kendine bildirilen sağlık sonuçlarında iyileşmelere yol açan tutarlı, doza duyarlı RNA ekleme düzeltmesi gösterdi” dedi. “DELIVER çalışmasında, DYNE-251 ile tedavi, DMD için mevcut standart tedaviyle ilişkili olanları aşan distrofin üretim seviyelerinin yanı sıra fonksiyonel iyileşmenin erken belirtilerine yol açtı.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu