Haber

İsrail Bombardımanı Sırasında Oksijensiz Kalan Çocuk Hayatını Kaybetti

İsrail’in Gazze’de bir çocuk hastanesini hedef alması sonucu hastane hizmet dışı kalırken, bir çocuğun oksijen yetersizliğinden hayatını kaybettiği bildirildi.

Gazze’deki Nasr Çocuk Hastanesi Müdürü Dr. Mustafa el-Kalhalut, Filistin Sağlık Bakanlığı’nın Telegram hesabından yaptığı açıklamada, iki kez İsrail bombardımanına maruz kaldıklarını belirtti.

Kalhalut, “Saldırılardan biri hastane kapısına, diğeri ise doğrudan hastanedeki bölümlere yapıldı. Hastane büyük hasar gördü ve hastalar oksijensiz kaldı. Oksijen sorunu yaşayan bir çocuk hayatını kaybetti.” söz konusu.

Filistinli doktor, çocukların kaldığı yoğun bakım ünitesindeki cihazların elektriğinin de kesildiğini, hastanenin 8 hastanın tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesi dışında hizmet veremediğini kaydetti.

Hastanede durumun çok kötü olduğunu vurgulayan Kalhalut, hastaneye kimsenin ulaşamadığını ve yoldaki ambulansların da hedef alındığını kaydetti.

Filistinli doktor, Kızıl Haç’ı ve uluslararası kuruluşları Nasr Hastanesi personelini ve hastalarını kurtarmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu