Haber

CHP Grup Başkanı Özgür Özel: 5 Kasım kongresi hepimiz için uygundur

CHP Küme Lideri Özgür Özel, CHP 38. Olağan Kurultayı genel başkan adayını bugün saat 14.00’te açıklayacak. Öncesinde önemli mesajlar veren Özel, “Partimiz açısından kongre tarihi olarak 5 Kasım hepimiz için uygundur.” Öte yandan görevinden istifa edip etmeyeceği merak edilen Özel, sorumluluk ve görevlerinden şimdilik istifa etmeyeceğini belirtti.

KAMERAYA KARŞI OLACAK

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, genel başkan adayını, Kasım ayı başında yapılması planlanan CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda bugün saat 14.00’te düzenleyeceği basın toplantısıyla açıklayacak. Özel, basın toplantısı öncesinde Halk TV’ye açıklamalarda bulundu. Özel, grup başkanlığı görevinden şimdilik istifa etmeyeceğini, kongrenin 5 Kasım’da yapılabileceğini belirtti.

“HER ÜYE BAŞKAN OLMA HAKKINA SAHİPTİR”

Dün ziyarete gelen Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’in aday olma kararını da şöyle yorumladı: “Evet, çok güzel arkadaşlar, burası Cumhuriyet Halk Partisi. CHP diğer partiler gibi değil, her üyenin genel başkan olma hakkı var. Kongrelerde çok sayıda başkan adayı çıktı, demokratik yollarla adaylıklarını açıkladılar.” “Yarın Sayın Özgür adaylığını açıklayacak. Sonra başka bir arkadaşımız adaylığını açıklayacak. Bir arkadaşımız İstanbul’dan mektup yazmış, ‘Ben de adaylığımı genel merkezde açıklayabilir miyim?’ Elbette dedik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu