Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin bildirimlerine dayanarak hazırladığımız yeni şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ( KCAER)

Kocaer Çelik, 2022 yılı yurt dışı satışlarının %19’unu gerçekleştirdiği MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) bölgesinden son 45 günde 23 milyon 501 bin 71 dolar fiyatla yeni sipariş aldı. Şirket, MENA bölgesine yönelik satışların 2023 yılında da güçlü seyrini sürdürdüğünü bildirdi.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. ( KOZMO)

Cosmos Yatırım Holding, iştiraki Cosmos Mühendislik A.Ş.’nin yurt içi müşterisi olan Çekmeköy – Sancaktepe Metrosu ( METRO ) Hat ve Ataköy Metro Sınırı işi için ekipman satış sözleşmesi imzalandı. Sözleşmenin toplam bedeli ise KDV dahil 513.708,00 dolar olarak açıklandı.

Kızılbük Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. ( KZBGY)

Kızılbük GYO, Balıkesir’de devre mülk veya devre tatil projesi geliştirmek üzere yeni kurulan 500.000 TL sermayeli, 245.000 TL sermaye paylı Güney Marmara Gayrimenkul Yatırımları Anonim Şirketi’ne katılma kararı aldı. Şirketin kuruluşuna ilişkin gerekli belgeler hazırlandıktan sonra ticaret siciline başvurulmasına karar verildi.

Mia Teknoloji A.Ş. ( MIATK)

Mia Teknoloji, sürükleyici teknolojiler ve Metaverse departmanı tarafından Ar-Ge sürecinin tamamlandığını ve geliştirilen Karma Gerçeklik Uzaktan Bakım – Onarım ve teknik destek uygulaması, mekansal algı ve holografik canlı iletişim ve bağlantı platformu “WorkARia”nın ilk satışının yapıldığını duyurdu. .

Şirket, pilot proje kapsamında geliştirilen 3 ürün için dünyanın en büyük otomotiv üretim şirketlerinden birinden 31.500 dolarlık (KDV hariç) ön sipariş aldı. Mia Teknoloji, 2024 yılının ilk çeyreğinde 183 yeni satış fırsatıyla Türkiye pazarında yaygınlaşması beklenen “WorkARia” ürününün 2024 yılının 3. çeyreğinde küresel pazara açılmasını ve sektöre olumlu katkı sağlamasını bekliyor. şirketin cirosu.

Turkcell( TCELL)

Turkcell, Şenol Çokarı’yı ​​Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçti.
Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa eden Bülent Aksu’nun yerine Türk Ticaret Kanunu’nun 363’üncü maddesi uyarınca Ayşe Parıltı Bahçekapılı’nın Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmesine ve Bülent’in atanmasına karar verildi. Aksu şirketin Genel Müdürü oldu.

Consus Güç Yönetimi ve Hizmetleri A.Ş. ( SONUÇ)

Consus Güç, TEİAŞ kapasitelerinin dolu olması nedeniyle ilişki görüşü oluşturulamaması nedeniyle EPDK’nın ön lisans başvurularına olumlu yanıt alamadığını bildirdi.

VBTS’ye dahil olan hisseler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. BAYRAK, HUBVC, PASEUVe PRKME15/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başı) 13/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonu) kadar olan payları üzerinde açığa satış ve kredilendirme süreçlerine bahis yapılamayacaktır.

InvestingPro, borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu