Yaşam

Will Smith’ten Hollywood grevine destek: Meslek için bir dönüm noktası

Oyuncu Will Smith, Hollywood grevine destek verdiğini açıkladı. Yapay zekaya karşı ücret ve iş güvencesi görüşmelerinin sonuçsuz kalması üzerine başlayan grevi sosyal medya hesabından paylaşan Oscar ödüllü oyuncu, “Bu grev mesleğimiz için bir dönüm noktasıdır.”

NTV’ye göreSmith, grevle ilgili paylaşımına şöyle devam etti:

“33 yıllık oyunculuk kariyerimde bazen Philly’deki çocuk gibi hissediyorum. Oyuncu olarak bu kadar uzun süre çalışabildiğim için kendimi çok şanslı, çok minnettar hissediyorum” dedi.

GEORGE CLONEY’DEN DESTEK

Greve destek mesajı yönetmen, yapımcı ve senarist George Clooney’nin yanı sıra Jane Fonda, Chloe Grace Moretz, Jessica Chastain, Colin Farrell, Vannesa Hudgens ve Bryan Cranston gibi isimlerden geldi.

CNN’e konuşan Clooney, “Bu grev, bölüm için bir dönüm noktası. Pek çok oyuncu ve yazar hayatta kalma yeteneğini kaybetti. Şube ayakta kalacaksa bu değişmeli. Oyuncular için bu değişim yolculuğu şimdi başlıyor. .”

GREVİN ETKİLERİ

63 yıl sonra ilk kez Hollywood’da hem senaristler hem de oyuncular aynı anda grev yapıyor. Mayıs ayında greve başlayan yazarlara oyuncular da dahil oldu. Grev, Hollywood’daki birçok yapımı ertelemişti. Grevin devam etmesi halinde sinemaların çekimlerinin durabileceği iddia ediliyor. Stranger Things, Family Guy ve The Simpsons gibi dizilerin devam filmlerinin de bu grevden etkileneceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu