Haber

THY’nin ‘Tek Yürek’ isimli 400’üncü uçağı depremzedeler ve aileleri için havalandı

Türk Hava Yolları’nın (THY) 400’üncü uçağının ilk yolcuları, yüzyılın felaketinden etkilenen illerdeki depremden etkilenen çocuklar ve aileleri oldu.

Avrupalı ​​uçak üreticisi Airbus’tan bir süre önce teslim alınan 329 koltuk kapasiteli A350-900 tipi uçak, THY Teknik AŞ’nin Atatürk Havalimanı’ndaki hangarında özel olarak boyanarak filoya katıldı. Filodaki 400’üncü uçağın “Tek Yürek” adlı ilk uçuşu, depremzedeler ve aileleri için düzenlendi.

Adıyaman, Hatay (Reyhanlı, Antakya), Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa ve Osmaniye’den gelen 169’u depremzede çocuk ve anne babanın da aralarında bulunduğu 106 özel yolcunun bulunduğu uçak, 2019 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun yurdunda ağırlandı. Sancaktepe, İstanbul Havalimanı’ndan havalandı. .

Özel uçuşta İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ve şirketin diğer üst düzey yöneticileri de hazır bulundu. THY’nin İstanbul Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali CIP Salonu’nda ağırlanan yöneticiler, uçuş öncesi çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

İstanbul Havalimanı’ndan kalkan TC-LGH kuyruk tescilli uçak, İzmir semalarında uçtuktan sonra özel yolcularıyla İstanbul’a dönecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu