Haber

”Şerefsiz” Mustafa Sandal, Suriyeli Grubun Engelli Türk Gençlerini Dövmesine Küfür Etti!

Bursa’da yüzde 60 engelli olduğu bilinen Erkan Sarı, kız arkadaşını taciz eden ve uygunsuz fotoğraf isteyen Suriyeli grup tarafından darp edildi. Silahla tehdit edilen Sarı, sopayla yaralandı. Dayak görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının üzerinden günler geçmesine rağmen Bursa Valiliği’nden herhangi bir açıklama gelmedi. Geciken açıklama eleştirilirken, müzisyen Mustafa Sandal da sert tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Bursa’da yaşanan şaşırtıcı olay tüm Türkiye’nin gündemindeydi. Yüzde 60 engelli olan 22 yaşındaki Erkan Sarı’nın bir grup Suriyeli tarafından dövüldüğü görüntüler sosyal medyayı salladı.

Lifebursa.com’da yer alan habere göre, Karacabey ilçesinde meydana gelen olayda Sarı, kız arkadaşını bir süre taciz eden ve ondan uygunsuz fotoğraf isteyen yabancı bir kişiyle tartıştı. Sosyal medyada başlayan tartışmada Sarı, Suriyeli kişiyi uyardı. Ancak taciz bitmedi.

Erkan Sarı, doğum günü olan 4 Eylül’de anlaşarak konunun merkezindeki Suriyeli ile yüz yüze geldi. Yalnız değil arkadaşlarıyla birlikte gelen şahıs, Karacabey’de Çamlık denilen arazide Sarı’ya saldırdı.

Kalabalık bir grubun sopalarla saldırısına uğrayan genç, aynı zamanda silahla da tehdit edildi. Aldığı darbeler sonucu kanlar içinde kalan Sarı, konuşmak istedi ancak başaramadı.

Tüylerin diken diken olduğu anlar telefonla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı. Heyecan yaratan sahneler arasında “Bu ülkede Türklere ve Kürtlere huzur yok” sözleri yer aldı.

İzleyicilerin yüreklerini acıtan o anlar sosyal medyaya da bu şekilde yansıdı ?

Olaydan günler sonra paylaşım yapmadığı için eleştirilen Bursa Valiliği, 11 Eylül’de açıklama yaptı.

Valinin açıklaması tepkilerin odağı olurken, konuya ilişkin paylaşım yapan isimlerden biri de şarkıcı Mustafa Sandal oldu.

Sandal: ”Bu şerefsizlerin 22 yaşındaki yüzde 60 engelli kardeşimize yaptıkları sizin için ne ifade ediyor sayın yetkililer? “Üç maymunu oynamaya devam edecek misin?” sert tepki gösterdi.

Aynı zamanda Valilik ‘Suriyeliler tutuklandı’ şeklinde bir açıklama yaptı. Olaydan günler sonra yapılan açıklama, ülkesini seven hiçbir vatandaşı tatmin etmedi. Geçici mülteciler için de “kalıcı çözüm”ün şart olduğunu belirtti!

Ünlü müzisyenin paylaşımına da buradan ulaşabilirsiniz ?

kemalpasa-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu