Haber

Orhan Gencebay’dan Ensonhaber’e özel açıklama: Dünyaya meydan okuyoruz

Türkiye Cumhuriyeti tam 100 yaşında…

Türk milletinin yeniden ayağa kalkmasının ve Cumhuriyetin ilanının üzerinden tam bir asır geçti.

Her yıl kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bugün anlamı bir başka…

29 Ekim coşkusunu yaşamak isteyenler sabahın erken saatlerinden itibaren sokakları ve meydanları doldurdu.

Orhan Gencebay’dan Ensonhaber’e özel açıklamalar

Bu anlamlı günde Enson grubu değerli bir röportaj gerçekleştirdi.

YouTube kanalında yayınlanan ‘İlker Koç’la Gündem’ programının yayın konuğu yıllar geçtikçe eskimeyen isim Orhan Gencebay oldu.

Bu anlamlı güne ilişkin görüşlerini aktaran Orhan Gencebay, duygu ve niyetlerini izleyicilerle paylaştı.

“Bu ülkeye iyi bakacağız”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın gurur ve gururuyla dolu olduğunu belirten Gencebay, “Bu ülkeye göz kulak olacağız.”

“Türkiye artık dünyaya meydan okuyor”

Türkiye’nin özellikle son 20 yılda önemli adımlar attığını belirten Gencebay, Türkiye’nin artık dünyaya meydan okuyan bir ülke olduğunu kaydetti.

“Gerekirse bu vatan için canımızı feda ederiz”

Orhan Gencebay’ın Ensonhaber’e yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

Bu harika gün birinci yüzyılımızı işaret ediyor. Gurur ve övünme doluyuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşları bu aziz vatanı bize emanettir, biz de ona gözümüz gibi sahip çıkacağız. Gerekirse bu vatan için canımızı feda ederiz. Biz Türk milleti olarak tarihte hiçbir devletin ve milletin şahit olamayacağı olaylar yaşadık ve imza attık. Dünya ilk uygarlığı bizden öğrendi. Halkımız, ecdadımız tarih boyunca çok büyük işler başarmıştır. Bizim büyük bir kültürümüz, ecdadımızın son mirası Türkiye Cumhuriyeti’miz var, bu kutlu gün hepimize kutlu olsun.

“Türkiye çok önemli yerlere ulaştı, gelmeye de devam edecek”

Şu anda dünyada büyük çalkantılar olabilir ama Allah’ın izniyle bunların hepsini inancımız ve kararlılığımızla aşacağız. Türkiye çok değerli yerlere ulaştı ve ulaşmaya devam edecek. Terör örgütlerini yeneceğiz, tüm düşmanlarımızı yenerek ilerleyeceğiz.

Dünya tarihinde ‘Allah Türkleri adalete teslim etsin’ diye anılan bir milletiz. Konuşulacak çok şey var, ben amatör bir tarihçiyim. Türkler, aileleri için, yedikleri ekmek için vatanlarını korurlar, bunun için savaşırlar, şehit olurlar. Yaratıcının yarattığı güzel şeylere saygı duyan bir toplumuz. Bu değerleri her zaman yaşatacağız. Biz gerçek bir devletiz. Bir defa ölürüz, bin defa diriliriz. Sevgili Türkiye’miz var.

“Aile yapısının bozulmasına izin vermeyeceğiz”

Art niyetle aile yapımızı bozmaya çalışanlar var ama biz bu değerlerimizi savunmaya devam edeceğiz. Gelenek ve görenekleri çok güçlü olan bir ülkeyiz. Aile yapısının bozulmasına izin vermeyeceğiz, gerekirse ailemiz için canımızı veririz.

Çocukluğumdan beri birçok olay yaşadım. Başbakanlarımızın asıldığını gördüm, pek çok insanın aldatılıp başka yerlere taşındığını gördüm, pek çok ekonomik kriz gördüm ama bunların hepsi son 20 yılda aşıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyeti ve meslektaşlarımızın çabaları sayesinde çok iyi yerlere geldi, daha da iyi yerlere gelecektir. Bu dönemde yönetimimizin yaptığı çok değerli başarılar var.

“Dünyanın en iyi yeraltı zenginliklerine sahip ülkelerinden biriyiz”

Dünyanın en iyi yer altı kaynaklarına sahip ülkelerden biriyiz, kullanamadık, kullanmamıza izin vermediler ama artık kullanacağız. Artık Türkiye’miz eskisi gibi değil. Dünyaya meydan okuyoruz.

İsrail’in Filistin hayallerine izin vermeyeceğiz. Gerekirse öleceğiz ama saygı çerçevesinde gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanımız gerekeni en yeterli şekilde anlattı. Bu cümlelere tüm dünyanın evet diyeceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu