Haber

Mersin’de ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’nin 4’üncü etabı tamamlandı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Dairesi Başkanlığı’nın Tarsus’ta yürüttüğü ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’ devam ediyor. Projenin 4. etabı kapsamında İsmetpaşa Bulvarı’nın İş Bankası ve Kleopatra Kapısı’na yakın kısmı ile Cengiz Topel Caddesi üzerinde yenileme çalışmaları tamamlandı.

ANKA’nın haberine göre, Tarsu Alışveriş Merkezi ile Demirkapı arasında, Demirkapı ile eski Kaymakamlık binası arasında Muvaffak Uygur Caddesi’nde yürütülen ve tamamlanan ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’ ile Tarsus’un cadde ve bulvarları daha çağdaş hale geliyor.

Projede görüntü kirliliğine neden olan enerji nakil hatları yer altında olup, asfalt zemin tamamen yenilenmektedir.

‘ÇAĞDAŞ GÖRÜNÜMLÜ SOKAKLARIMIZI HALKIMIZA SUNUYORUZ’

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde Harita Mühendisi olarak görev yapan Fethi Eroğlu, “Prestij projemizin 4. etabında İsmetpaşa Bulvarı ve Cengiz Topel Sokaklarında yenileme, kaldırım ve asfalt çalışmaları gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında 1600 metre bordür ve 3 bin metrekare bazalt taşı ile kaldırımlarımızı yeniledik. Hattımız genelinde aydınlatma sınırlarımız tamamen yenilendi. Yağmur suyu sınırları olan su birikintilerinden de kurtulduk. Sınırımızın tamamı 1.220 ton sıcak asfalt binderli ve 790 ton aşınmalı sıcak asfaltla yenilendi. “Yol konforunu arttırarak modern görünümlü sokakları insanımızın hizmetine sunduk” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu