Haber

Mardin’de belediye ve THY arasında “cenazelerin taşınması” protokolü imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) ortasında, cenazelerin içhat uçak kargo ile taşınması protokolü yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Sıhhat İşleri Daire Başkanlığı’nın vatandaşların acılarını bir nebze de olsa paylaşarak zor zamanlarında destek olabilmek ve cenazelerinin diğer illere havayoluyla nakli için THY ile protokol imzaladığı belirtildi.

Karayoluyla şehir dışı illere cenaze nakil işlemlerinin de yapıldığı belirtilen açıklama şu ifadeler yer aldı:

‘”1500-1600 km’yi bulan mesafelere de uzak illerimize cenazeleri ücretsiz gönderiyoruz. THY uçaklarının kargo bölümünden istifade etmek ve vatandaşların daha rahat ve hızlı bir şekilde cenazelerinin nakillerinin yapılması sağlanmaktadır. Uzak mesafelere gidecek olan cenazelerimizi, yaptığımız protokol gereği bedelini belediyemiz ödemek koşuluyla, belediyemizin bir hizmeti olarak havayolu aracına teslim ederek defin edileceği yere bir an önce ulaştırmaktır. Cenaze nakilleri Mardin’den direk uçuş bulunan vilayetlere, ya da direkt uçuş olmayan vilayetlere aktarmalı olan tüm uçuşlar ile nakilleri THY tarafından koordineli bir biçimde süratlice ulaştırılacaktır.'”

Açıklamada, cenazelerin nakillerinde vilayetler ortası karayolu ile kış aylarında çok riskli olduğu ayrıyeten işgücü, vakit kaybı ve mali külfetin olduğu, cenazelerin havayolu kargo ile taşınmasının daha uygun olacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu