Haber

Kuzey İrlanda polisi ‘yanlışlıkla’ tüm polis bilgilerini paylaştı

Kuzey İrlanda Polis Departmanı, tüm çalışanlarının isimlerinin ve işyerlerinin ‘yanlışlıkla’ paylaşıldığını duyurdu. Durumun polisler arasında ‘ciddi endişe yarattığını’ belirten Kuzey İrlanda Polisi, paylaşılan bilgiler arasında polis memurlarının soyadlarının, unvanlarının, işyerlerinin ve departmanlarının yer aldığı bilgisini verdi.

Reuters haber ajansının haberine göre, bilgi talebinin ardından paylaşılan bilgiler, talepte bulunanın internet sitesinde 2,5 saat süreyle kamuoyuna açıklandı. Bilgiler daha sonra siteden kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Emniyet Müdür Yardımcısı Chris Todd, “Mevcut durumda kişilerin can güvenliği ile ilgili acil bir endişenin bulunmadığını” belirtti.

‘GÜVENLİK RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ’

Todd basın toplantısında “(Veriler) yalnızca soyadları ve baş harfleriyle sınırlıdır, ancak bunun birçok meslektaşım için yine de ciddi endişe yaratacağını biliyorum. Tespit edilen güvenlik risklerini azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız,” dedi.

İngiltere’nin MI5 istihbarat teşkilatı, yeni IRA tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen silahlı saldırıda görev başında olmayan bir polis memurunun ağır şekilde yaralanmasının ardından Şubat ayında Kuzey İrlanda’da iç terör tehdidi seviyesini yükseltmişti. Bu nedenle konuşulanların konusu olan veri paylaşımı ülkede panik yarattı. (DIŞ HABERLER)

habermut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu