Haber

Küçükçekmece Belediyesi’nden Yaşlanmayan Çiftlere ’14 Şubat’ Daveti

Küçükçekmece Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde düzenlediği davette 65 yaş üstü evli çiftleri bir araya getirdi. Yarım asırlık evlilikleriyle örnek olan Küçükçekmece’nin ölümsüz çiftleri, Sevgililer Günü’ne özel hazırlanan masalarda romantik müzik eşliğinde dans edip yemek yiyerek mutluluklarının tadını çıkardılar.

Başkan Çebi: “Gençler hep kutluyorlar ama şimdi en sevdikleri dönem.”

Belediye Başkanı Kemal Çebi, Belediye Sosyal Tesisleri’ndeki etkinliğe katılan 50 çifti yalnız bırakmadı. Sevgililer Günü’nü çiftlerle birlikte pasta keserek kutlayan Çebi, “65 yaş üstü eşleri Sevgililer Günü’nde ağırlıyoruz. Çok hoş, çok mutlu bir ortam oluştu. Gençler her zaman kutlarlar ama en sevdikleri zamanlar şimdilerdir. Birbirlerine ihtiyaçları var, dayanışmaya ihtiyaçları var. Hatırlamak, hatırlatmak istedik. Sevgililer Günü sadece karşı cinsi sevmek değildir; ağaçları, doğayı ve tüm canlıları severiz. “Tüm annelerimizin, babalarımızın, eşlerimizin ve dostlarımızın günü kutlu olsun” dedi.

“55 yılın sırrı: Saygı, sevgi, güven”

Davete eşiyle birlikte katılan şehidin babası 82 yaşındaki Memet Karaer, “55 yıllık evliyiz. Nasıl gittiğini sorabilir misin? Evde iyi ve kötü günler geçirdik. Ancak bunca yılı sevgi ve saygıyla atlattık. Ben bile inanamıyorum. Bunun sırrı bir tarafın susması, yalan olmayacak, birlik olmamızdır… Çok zor günler geçirdik. Oğlumuz 1994 yılında şehit oldu. “55 yılı böyle tamamladık” dedi.

Memet Karaer’in eşi Gülten Karaer ise, “Eşimle birlikte davete geldik. Biz memnunuz. Çok iyi karşılandık. Umarım böyle güzel günlerimiz olur. Çok iyi organize edilmiş. Aylardır dışarı çıkmıyorum. Gelip bizi evden aldılar. “Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

’50 yıl aradan sonra ilk kez Sevgililer Günü’nü kutluyoruz’

Davete eşiyle birlikte katılan Talip Sezer, 50 yıllık evliliklerinde ilk kez Sevgililer Günü’nü kutladıklarını belirterek, “Etkinlik çok güzel. Benim düşünmediklerimi düşündüler. İlk defa böyle bir kutlamayı kutluyoruz. “Belediye Başkanı Kemal Çebi ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu