Ekonomi

Kabine Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de Putin’le görüşmesinin ardından Kabine’yi toplayacak. Kabine toplantısında Soçi’de alınan kararların yanı sıra ekonomi, iç ve dış politikadaki son gelişmeler de ele alınacak. Ekonomiye geniş yer ayrılacak olan Kabinede, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Orta Vadeli Programa ilişkin sunumlar yapacak. AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf olmasını sağlayacak düzenleme de masaya yatırılacak.

ERDOĞAN SOCI’YA DÖNÜŞ KABİNİ BAŞKANI OLACAK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi’de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda dönüşünde Kabine toplantısına başkanlık edecek. Yarın yapılacak Kabine toplantısının gündeminde önemli konular var.

TAHIL KORİDORUNDA SON DURUM KABİNDE GÖRÜŞÜLECEK

İç ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra ekonomideki son durumun ele alınacağı Kabine’de Soçi Zirvesi kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Zirvede alınan kararlar değerlendirilecek. Kabine’de Tahıl Koridoru, Ankara-Moskova ilişkileri ile Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ele alınacak.

EKONOMİDE ORTA VADELİ PROGRAM

Kabinede ekonomiye geniş yer ayrılacak. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği Orta Vadeli Program hazırlıklarında sona gelindi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine üyelerine son durumla ilgili sunum yapacak. Bu programla 2024-2026 dönemine yönelik enflasyon-istihdam ve büyüme gibi hedeflerin yanı sıra ihracat-cari açık gibi temel makro göstergeler de belirlenecek. Kabine aynı zamanda fahiş fiyatlar ve enflasyonla ilgili çabaları da ele alacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ KONUŞULACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan eylül ayında yoğun diplomatik trafik içerisinde olacak. Hindistan’daki G-20 Zirvesi’ne katılacak olan Erdoğan, ardından BM Genel Kurulu için ABD’ye gidecek. Erdoğan’ın diplomasi turu Kabine’de de takdirle karşılanacak.

GENÇLERE YÖNELİK İLK ELEKTRONİK EŞ ALINIMINDA VERGİ MUAFİYETİ YÖNETMELİĞİ

AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan gençlerin ilk elektronik eşya alımlarında vergiden muaf olmasını sağlayacak düzenleme Bakanlar Kurulu’nda görüşülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu