Haber

İYİ Parti, adres değiştirenlerin oy kullanabilmesi için adres bildirimlerini hatırlattı

YETERLİ Parti, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde oy kullanabilmek için adres değiştirenlerin 1 Ekim 2023’e kadar adres bildiriminde bulunmaları gerektiğini hatırlattı.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, çok sayıda depremzedenin adres tebligatları nedeniyle cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde oy kullanamadıklarına dikkat çekildi. Bu kapsamda ilgili mevzuat ve takvime atıfta bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yerel yönetim seçimlerinde adres değiştiren vatandaşlarımızın bulundukları adreste oy kullanabilmeleri için 1 Ekim 2023 tarihine kadar adres bildirimlerini yapmaları gerekmektedir. son günden önce bu bildirimleri yapmalarını öneririz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve ilgili tüm kurumları görevlerini zamanında ve doğru yapmaya, adres kayıtları ve değişen seçim mevzuatı nedeniyle doğabilecek aksilikleri takip etmeye davet ediyoruz. , tüm vatandaşlarımız seçimlerde rahatlıkla oylarını kullanabilsinler diye.

Açıklamada, YETERLİ Parti’nin ilgili tarihten sonra seçmen listesini YSK’dan alacağı, bu süreden sonra kanunda değişiklik yapılması halinde derhal gerekli itirazları yapacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu