Ekonomi

Frontier Communications hisseleri 2015’ten bu yana ilk kez gelir artışıyla %2 yükseldi

DALLAS – Önde gelen internet, TV ve telefon hizmetleri sağlayıcısı Frontier Communications Parent, Inc. (NASDAQ: FYBR), 2015’ten bu yana ilk kez yıldan yıla gelir artışıyla önemli bir kilometre taşını gösteren 2024 ilk çeyrek sonuçlarını bildirdi. FYBR hisseleri Cuma günü piyasa öncesi %2,8 artışla işlem gördü.

Şirketin 1,46 milyar dolarlık geliri bir önceki yıla göre %1,5’lik bir artışa işaret ediyor ve analistlerin 1,44 milyar dolarlık konsensüs tahminini aşıyor. Düzeltilmiş FAVÖK de artış göstererek yıldan yıla %5’lik bir büyüme kaydetti.

Frontier’in Başkanı ve CEO’su Nick Jeffery, olumlu sonuçları şirketin genişleyen fiber geniş bant işine bağladı ve müşteri büyümesi ve daha yüksek kullanıcı başına ortalama gelir (ARPU) sayesinde gelirde %24’lük bir artış yaşandığını belirtti.

Şirket 322.000 fiber geçişi ekleyerek toplamda 6,8 milyon fiber geçişli lokasyona ulaştı. Ayrıca, Frontier 88.000 fiber geniş bant müşterisi ekleyerek geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla %18’lik bir büyüme sağladı.

Şirketin düzeltilmiş hisse başına kazancı (EPS) 0,00 $ olarak gerçekleşti ve analist tahmini olan -0,07 $’dan 0,07 $ daha iyi oldu. Faaliyet geliri 90 milyon dolar, net gelir ise 1 milyon dolar olarak gerçekleşti. Frontier faaliyetlerinden 335 milyon dolar tutarında net nakit elde etti.

Frontier, 2024 yılının tamamı için operasyonel ve finansal beklentilerini yeniden teyit etti. Bu beklentiler arasında 2,20 ila 2,25 milyar dolarlık düzeltilmiş FAVÖK, 1,3 milyon fiber geçiş eklemesi ve 3,00 ila 3,20 milyar dolarlık nakit sermaye yatırımı yer alıyor. Şirket ayrıca yaklaşık 20 milyon dolar nakit vergi, yaklaşık 750 milyon dolar net nakit faiz ödemesi, yaklaşık 40 milyon dolar emeklilik ve OPEB gideri (aktifleştirme hariç) ve yaklaşık 125 milyon dolar nakit emeklilik ve OPEB katkısı bekliyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu