Haber

Edirne’de rüşvet suçlaması: Başkan yakalayıcıya teşekkür etti

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde çalışan 4 kişinin rüşvet aldığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında jandarma ekipleri SA, E.Ç., H.Ö. ve SS’yi gözaltına aldı.

tutuklandılar

Zanlılar jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılar SA ve E.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklanan H.Ö. ve SS yurt dışına çıkma yasağıyla serbest bırakıldı.

“Kim şikayet ettiyse teşekkür ederim”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine,

“Hem şikayetçi olan vatandaşlarımıza hem de jandarmaya çok teşekkür ediyorum. Keşke hiç olmasa ama her yerde çürük elmalar var. Üzüldük, üzüldük, üzüldük. Kime bilmiyorum. şikayette bulundum, sormadım bile. Ama görevi yapana teşekkür ediyorum.” “Jandarma ve adliyemize teşekkür ediyorum. Kim bu şerefsizliği yapıyorsa hemen gereğini yapsın, iyi ki yakalandılar. İçimizde çürük elma varsa görmeyebiliriz, fark etmeyebilir.”

söz konusu.

“İçimizden iki haydut çıkıyor…”

Vatandaşları bilgi ve belgeleri varsa ilgili mercilere başvurmaya davet eden Gürkan, şunları kaydetti:

Tüm vatandaşları buraya davet etmek istiyorum; Edirne Belediyesi ile ilgili böyle bilgileri varsa, belgeleri varsa, aklı varsa bize anlatabilir. Bize güvenmiyorlarsa ki anladığım kadarıyla adı geçen yetkililere gitmeleri gerekiyor. Bundan rahatsız olmayacağız, memnun olacağız. Bilmiyoruz çünkü bilmiyoruz. Bu anlamda Edirne Belediyesi’nin sonuna kadar açık ve şeffaf olduğundan emin olsunlar. Aramızda 2 şerefsiz olması 1500 kişi çalıştıran bu kurumu şerefsiz yapmaz.

“Siz de o piçler kadar şerefsizsiniz”

Olayla ilgili ipucu verenlerin olduğunu belirten Gürkan, şöyle konuştu: “Selin önünde kütük kapmaya çalışan ahlaksızlara bir şey söylemek istiyorum, köşelerine yazıyorlar ima ederek değil ama bilgi ve belgeniz varsa, raporunuz varsa, raporunuz varsa. Yani yetkililere bildirmezseniz en az o şerefsizler kadar siz de şerefsizsiniz, onlara söylüyorum.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu