Haber

Bloomberg: Erdoğan 14 Mayısta ısrar ediyor

Maraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerin ardından seçim tarihiyle ilgili tartışmalar sürerken, ABD merkezli Bloomberg, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’den üst düzey isimlerin geçtiğimiz hafta bir araya geldiğini yazdı. “Erdoğan depremlere rağmen seçim tarihinde ısrar ediyor” başlıklı habere göre, Erdoğan ve parti yetkilileri seçim takvimini görüşmek üzere bir araya geldi.

‘ARTILARI VE EKSİLERİ KONUŞULDU’

Konuyla ilgili bilgi sahibi olduğu belirtilen kaynaklar, ‘deprem sonrası seçimlerin ertelenmesinin artıları ve eksileri tartışıldı’ ifadesini kullandı. Bloomberg’de yer alan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan iki ölümcül depremin ardından inşaat çalışmalarını yeniden hızlandırmayı ve daha önce açıkladığı seçim takvimine sadık kalmayı planlıyor.

’18 HAZİRAN HALA MASADA’

Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yetkilileri, daha önce belirlenen 14 Mayıs tarihine sadık kalma kararı aldı. Ancak söz konusu görüşmede 18 Haziran tarihine dönüşün hâlâ masada olduğu belirtildi.

‘ERDOĞAN, KAÇMAYA ÇALIŞTIĞI İLGİSİ GÖRMEK İSTEMİYOR’

Seçimlerin ertelenmesinin ve önceliğin depreme verilmesinin krizin çözülmesi için zaman kazandıracağını söyleyen kaynaklar, Erdoğan’ın inşaat çalışmalarına hızla başlanması ve seçim takvimine sadık kalınmasını “güç göstergesi” olarak gördüğünü belirtti. Ayrıca Erdoğan’ın “seçimden kaçmaya çalıştığı izlenimini vermek istemediği” belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu