Haber

Bahçeli’den Akbelen’deki eylemcilere çok sert sözler: Gezi Parkı…

Muğla Akbelen’deki maden sahasında ağaçların kesilmesini protesto eden eylemcilere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli çok sert tepki gösterdi. bahçe, Gün geçtikçe yıpranan bir partinin ve marjinal yandaşlarının, Akbelen’den Gezi Parkı ayaklanması yaratmak için her türlü alçaklığa başvurduğu açıktır.söz konusu.

“PROVOKATÖRLERİ İZLEYİN”

MHP lideri yaptığı açıklamada, Muğla’nın Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde ağaç kesilerek maden sahasının genişletilmesi istenmesine gelen tepkilere de değindi. “CHP Genel Başkanı başta olmak üzere görev başındaki provokatörlerin Muğla Akbelen’deki iç huzuru bozma çabaları günlerdir dikkatlerimizden kaçmadı.”O konuştu.

Bahçeli konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“AKBELEN’DE SEYAHAT PARKI GİRİŞİMİ YAPMAYA ÇALIŞTIKLARI AÇIKTIR”

Eylemcilerin Akbelen’deki eylemlerini Gezi Parkı ayaklanmasına benzeten Bahçeli, “Gün geçtikçe eriyen bir partinin ve marjinal yedeklerinin her türlü korkaklığa başvurduğu ve Akbelen’den Gezi Parkı ayaklanmasını başlatmaya çalıştığı açıktır. sinerjisini ve siyasi dengesini kaybetmiş, yoğun iç kargaşanın esiri olmuş, kongresini bile yapmaktan aciz kalmış, krizde rol oynamış görünmektedir.”söz konusu.

“CHP BAŞKANININ AKBELEN’DEKİ UZUNLUKLARI İNANILMAZ BİR ÖRNEK”

Akbelen’deki protestolarda boy gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na konuşan Bahçeli, şunları söyledi: “Muğla Akbelen’de FETÖ ve PKK bağlantılı suç tiplerine eylem alanı açan, sözde çevreci örgütlere destek veren, illegal sol gruplarla çarpışmak için fırsat kollayan CHP yönetimi, yüksek siyaseti yaymaya çalışıyor. Türkiye’ye bir kanaldan siyasi komaya girmesine neden olan gerilim… CHP Genel Başkanı’nın kuşatılması ve çemberin kendi aleyhine daralması da sorumsuzluğun ve bilinçsizliğin bir başka örneği.ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu