Teknoloji

2024 Mitsubishi Colt Türkiye’de Üretilecek Tanıtıldı: Renault Clio’nun İkizi!

Japon otomotiv şirketi mitsubishi , düzenlediği bir etkinlikte B segment otomobili Colt’u tanıttı. Bir süredir Türkiye’ye gelmeyen Colt için işler değişti. Çünkü Mitsubishi Colt artık Bursa’da, Oyak Renault bünyesinde üretilecektir. Hal böyle olunca aracın Türkiye’de satışa sunulma ihtimali biraz daha artmış oldu. Tamam mitsubishi coltNasıl görünüyor ve tüketiciye ne sunuyor?

Dürüst olmak gerekirse, Mitsubishi Colt Üzerinde Mitsubishi logosu bulunan bir Renault Clio . Çünkü aracın tasarımı ve teknik özellikleri direkt olarak Renault Clio’dan alınmıştır. Bu içerikte; Makyajlanan Mitsubishi Colt’un önden görünümü, ızgara dışında Clio ile aynı. Mitsubishi sadece ızgarada krom detaylar ilebir tasarım seçti.

Yeni Mitsubishi Colt ile tanışın!

Aracın ön kısmında ufak tefek değişiklikler olsa da arka kısımda böyle bir durum söz konusu değil. Daha dün Türkiye’de lanse edildi. makyaj Clioyenilenmiş arka ışık tasarımı , olduğu gibi Mitsubishi Colt’a devredildi. Toyota’nın Corolla Hatchback’te tercih ettiği arka aydınlatmaya benzer tasarım hem Colt hem de Clio için çok uygun.

Makyajlı Renault Clio’nun iç tasarımını tamamen alın, direksiyon simidinde küçük bir değişiklik yapın ve Mitsubishi logosunu koyun. İşte Colt’un iç tasarımı tamamen böyle . Araçta 7 ve 10 inç olmak üzere iki seçenekli tam dijital gösterge ekranı ve 7 veya 9 inç olarak tercih edilebilen bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. bilgi-eğlence ekranı dikey olarakyerleştirildi.

Kaputun altında ise Clio ile ortak bir motor görüyoruz. Temel model Colt’ta 1,0 litre 65 beygir gücü ve 95 Nm tork üreten doğal emişli motor bulunmaktadır. Ayrıca 1.0 litrelik turboşarjlı versiyonu da var. 90 beygir gücündeki bu motor 160 Nm torka sahip. Colt’un en güçlü motoru 1.6 litredir. 141 beygir gücüve 205 Nm tork üreten hibrit versiyon.

Mitsubishi, Colt’un üretimi Eylül 2023 gibibaşlayacağını açıkladı Üretim süreci başladıktan sonra aracın Türkiye’ye gelmeyeceğine dair daha net bilgilere sahip olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Başa dön tuşu